add arrow fb fav insta paragraph tw search btn phone
Fibryna – Autologiczny wypełniacz i rewitalizacja włosów

Fibryna – Autologiczny wypełniacz i rewitalizacja włosów

Eliksir młodości!

Fibryna – eliksir młodości

Jeśli cenisz sobie naturalne metody, które są w pełni bezpieczne dla Twojego organizmu, to odmładzanie z wykorzystaniem fibryny i osocza krwi sprawdzi się u Ciebie idealnie.

Komórkowy Booster Młodości

Innowacyjna i bezpieczna terapia wykorzystująca spektakularne połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Przełomowa technologia frakcjonowania własnej krwi pacjenta pozwala pozyskać dwie frakcje fibryny bogatopłytkowej.

 

Fibryna komórkowa I-PRF


Fibryna komórkowa, to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji.

 

Fibryna strukturalna S-PRF


Fibryna strukturalna, to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Ogrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

 

Dla kogo zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej ?


Często pojawia się pytanie o to, dla kogo przeznaczone są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub fibryny bogatopłytkowej. W szczególności są one polecane osobom, które poszukują naturalnych i bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. Zabiegi te przynoszą efekty m.in. w postaci młodziej wyglądającej, bardziej napiętej skóry. Skorzystają z nich osoby, które mają wysuszoną skórę z widocznymi oznakami starzenia. PRP i PRF to preparaty, których stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii, więc pacjenci, u których często pojawiają się niepożądane reakcje, będą zadowoleni z rezultatów.

Wskazania do zabiegu Plasma Rich Complex


 • Terapia Anti-Aging

W wyniku powolnej koagulacji wstrzykniętej w tkanki fibryny, a tym samym utworzonej naturalnej sieci na której będą zachodziły procesy naprawcze, efektami zabiegów będą: wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i gęstości skóry oraz regeneracja naskórka oraz skóry właściwiej. Plasma Complex wypełnia przestrzenie tkankowe, szczególnie miejsca zwiotczałepomarszczonewysuszone, które wymagają odbudowy i przywrócenia prawidłowego ukrwienia, tj. okolice oczu, łuk jarzmowy, powierzchnia policzka, szyja, dekolt, czy rowek między piersiami.

 • Po zabiegach z wypełniaczami

Następuje odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej, zmęczonej zabiegami z dermowypełniaczami, które są dla naszej skóry, jak czasowe implanty. Kwas – nawilża i wypełnia, Plasma Complex – odbudowuje, regeneruje i wypełnia.

 • Po zabiegach laserowych

Pobudzony zostaje proces namnażania i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych, co w konsekwencji uruchamia syntezę kolagenu i białek strukturalnych. Przyśpieszony zostaje proces regeneracji i odbudowy tkanki skórnej.

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF na skórę głowy


Fibryna na skórę głowy to zabieg pobudzający wzrost włosów i hamujący proces łysienia w miejscach najbardziej na wrażliwych na przerzedzanie się włosów, a więc w okolicach zakoli i tonsury.

Fibryna przeciw łysieniu  to intensywna kuracja hamująca przerzedzanie się włosów w miejscach w których najczęściej pojawiają się pierwsze oznaki łysienia. Fibryna pozyskana z krwi pacjenta to źródło wysokiego stężenia płytek krwi a zatem czynników wzrostu, komórek mezenchemalnych oraz krwinek białych.  Fibryna razem z czynnikami wzrostu, komórkami mezynchemalnymi oraz krwinkami białymi tworzy przestrzenną strukturę, która podana to skóry głowy powoli uwalnia czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek, komórek i naczyń w skórze głowy oraz prowadzą do angiogenezy, czyli procesu tworzenia się nowych naczyń krwionośnych w skórze głowy. Efektem tych procesów jest hamowanie nadmiernego wypadania włosów, pobudzenie włosów do wzrostu, zwiększenie gęstości włosów, poprawa kondycji włosów, przyspieszenie wzrostu włosów.

Fibryna podawana jest za pomocą iniekcji a więc metodą mezoterapii igłowej w miejsca najbardziej przerzedzone lub najbardziej narażone na przerzedzenia a więc w okolice zakoli i tonsury. Jeśli jest potrzeba wykonania zabiegu na całą okolicę ciemieniową lub na całą powierzchnię skóry głowy, fibrynę należy połączyć z zabiegiem osocza – zabieg PLASMA RICH COMPLEX.

 

Wpływ fibryny na włosy:
– pobudza włosy do wzrostu w miejscach najbardziej narażonych na przerzedzanie
– zwiększa gęstość włosów
– poprawia kondycje włosów
– przyspiesza wzrost włosów

 

Zabieg  Plasma Rich Complex z osoczem  – Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) + Osocze (PRP) – pełna terapia komórkowa


Naturalny zabieg wykorzystujący potencjał naszego organizmu. Zabieg Plasma Rich Complex jest to unikalny zabieg medycyny regeneracyjnej, wykorzystujący ogromny potencjał własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych pacjenta.

Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników co zapewnia silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:

 • głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
 • redukcja zmarszczek
 • profilaktyka i leczenie łysienia

Czym jest osocze (PRP) ?


Osocze bogatopłytkowe PRP jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu.

Zabiegi osoczem doskonale sprawdzają się w ramach zabiegów regeneracji, rewitalizacji skóry oraz w celu opóźnienia procesu starzenia.

 

kup zabieg on-line
Wskazania do zabiegu
 • Terapia Anti-Aging
 • Redukcja zmarszczek głębokich, fałd i bruzd
 • Redukcja kurzych łapek
 • Wypełnienie blizn po trądziku
 • Zwiększenie gęstości włosów
 • Poprawa kondycji włosów
 • Przyspieszenie wzrostu włosów
Przeciwwskazania do zabiegu
 • Ciąża i laktacja
 • Aktywna opryszczka
 • Stany zapalne skóry
 • Choroby krwi
 • Choroby nowotworowe
 • Leczenie antykoagulantami
 • Zażywanie aspiryny
 • Cukrzyca ( niewyregulowana)
 • Ostre stany chorób autoimmunologicznych
Najczęściej zadawane pytania

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać najlepsze efekty?

Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu w okresie około 2-3 tygodni po wykonanym zabiegu. W celu ich podtrzymania zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu?

Przez kilka godzin po przeprowadzeniu zabiegu fibryną w miejscach iniekcji mogą być widoczne malutkie podskórne uwypuklenia, które jednak zwykle w ciągu kilku godzin od zabiegu, ustępują. Może też wystąpić zaczerwienienie w miejscach poddanych regeneracji. Najczęściej zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 45 do 60 minut. Przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający.

Cennik
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF - 1 okolica
900 zł
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF - 2 okolice
1100 zł
Zabieg Plasma Rich Complex – Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) + Fibryna Strukturalna (S-PRF)
1500 zł
Zabieg Plasma Rich Complex – Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) + Osocze (PRP)
1500 zł