add arrow fb fav insta paragraph tw search btn phone

Strona jest w trakcie przebudowy i w związku z tym posty oraz ceny moga być nie aktualne

Fibryna I-PRF – Autologiczny wypełniacz i rewitalizacja włosów – Nowość

Fibryna I-PRF – Autologiczny wypełniacz i rewitalizacja włosów – Nowość

Eliksir młodości!

Fibryna I-PRF – eliksir młodości

Jeśli cenisz sobie naturalne metody, które są w pełni bezpieczne dla Twojego organizmu, to odmładzanie z wykorzystaniem fibryny i osocza krwi sprawdzi się u Ciebie idealnie.

Dla kogo zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF?


Często pojawia się pytanie o to, dla kogo przeznaczone są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP  i fibryny bogatopłytkowej I-PRF. W szczególności są one polecane osobom, które poszukują naturalnych i bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. Zabiegi te przynoszą efekty m.in. w postaci młodziej wyglądającej, bardziej napiętej skóry. Skorzystają z nich osoby, które mają wysuszoną skórę z widocznymi oznakami starzenia. PRP i I-PRF to preparaty, których stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii, więc pacjenci, u których często pojawiają się niepożądane reakcje, będą zadowoleni z rezultatów.

Zabieg z użyciem  Fibryny bogatopłytkowej I-PRF


Fibryna I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin), to zabieg do którego wykorzystywana jest fibryna bogatopłytkowa, pozyskiwana  z krwi pacjenta. Proces wirowania przebiega inaczej niż w zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest on wolniejszy w przypadku fibryny, dzięki czemu materiał ma nieco inne właściwości, a efekty jego wykorzystania dłużej się utrzymują. Fibryna bogatopłytkowa ma podwójne działanie:

 • Redukcja zmarszczek to efekt natychmiastowy.
 • Stymulacja komórek zaś to działanie długofalowe, które jest możliwe dzięki płytkom krwi znajdującym się między włóknami fibryny. Trombocyty powoli wydzielają czynniki wzrostu, a to przekłada się na lepsze odżywienie skóry.

 

Zabieg I-PRF skutkuje też aktywowaniem fibroblastów, co prowadzi do syntezy nowego kolagenu. Jak wiadomo, kolagen odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za jędrność skóry.

Fibryna bogatopłytkowa komórkowa I-PRF


Fibryna bogatopłytkowa I-PRF jest w rzeczywistości koncentratem komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, które biorą udział w stymulowaniu odnowy biologicznej tkanek skórnych. Śródskórna aplikacja fibryny bogatopłytkowej i czynników wzrostu odbywa się metodą głębokiej mezoterapii lub podskórną techniką nappage. Takie podanie fibryny komórkowej skutkuje powolną koagulacją w żel, który stanowi naturalną, autologiczną substancję wypełniającą wybrane partie skóry. Aktywowane czynniki wzrostu uwolnione z płytek krwi oraz mezenchymalne komórki macierzyste sprawiają, że fibryna bogatopłytkowa wykazuje działanie regenerujące na okoliczne do miejsca iniekcji tkanki. Ogromną zaletą zabiegu z wykorzystaniem fibryny jest fakt, że stymulacja pobudzająca podziały komórkowe, a tym samym regenerację tkanek, dokonuje się stopniowo i powoli.

Wykorzystanie fibryny bogatopłytkowej komórkowej najczęściej znajduje zastosowanie w takich partiach twarzy, jak czoło, powieki i okolice oczu, dolina łez, policzki, okolice ust, w których pojawiają się tzw. zmarszczki palacza, a także kąciki ust i skóra głowy.

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF na skórę głowy


Fibryna na skórę głowy to zabieg pobudzający wzrost włosów i hamujący proces łysienia w miejscach najbardziej na wrażliwych na przerzedzanie się włosów, a więc w okolicach zakoli i tonsury.

Fibryna przeciw łysieniu  to intensywna kuracja hamująca przerzedzanie się włosów w miejscach w których najczęściej pojawiają się pierwsze oznaki łysienia. Fibryna pozyskana z krwi pacjenta to źródło wysokiego stężenia płytek krwi a zatem czynników wzrostu, komórek mezenchemalnych oraz krwinek białych.  Fibryna razem z czynnikami wzrostu, komórkami mezynchemalnymi oraz krwinkami białymi tworzy przestrzenną strukturę, która podana to skóry głowy powoli uwalnia czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek, komórek i naczyń w skórze głowy oraz prowadzą do angiogenezy, czyli procesu tworzenia się nowych naczyń krwionośnych w skórze głowy. Efektem tych procesów jest hamowanie nadmiernego wypadania włosów, pobudzenie włosów do wzrostu, zwiększenie gęstości włosów, poprawa kondycji włosów, przyspieszenie wzrostu włosów.

Fibryna podawana jest za pomocą iniekcji a więc metodą mezoterapii igłowej w miejsca najbardziej przerzedzone lub najbardziej narażone na przerzedzenia a więc w okolice zakoli i tonsury. Jeśli jest potrzeba wykonania zabiegu na całą okolicę ciemieniową lub na całą powierzchnię skóry głowy, fibrynę należy połączyć z zabiegiem osocza – zabieg PLASMA RICH COMPLEX.

 

Wpływ fibryny na włosy:
– pobudza włosy do wzrostu w miejscach najbardziej narażonych na przerzedzanie
– zwiększa gęstość włosów
– poprawia kondycje włosów
– przyspiesza wzrost włosów

 

Zabieg  Plasma Rich Complex  – Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) + Osocze (PRP) – pełna terapia komórkowa


Naturalny zabieg wykorzystujący potencjał naszego organizmu. Zabieg Plasma Rich Complex jest to unikalny zabieg medycyny regeneracyjnej, wykorzystujący ogromny potencjał własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych pacjenta.

Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników co zapewnia silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:

 • głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
 • redukcja zmarszczek
 • profilaktyka i leczenie łysienia

Czym są: osocze (PRP) i fibryna (I-PRF)?

PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Stanowią koncentraty płytkowe mające szereg czynników przyspieszających angiogeneze czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych i budowę nowych komórek.

Osocze bogatopłytkowe PRP jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu.
Zabiegi osoczem doskonale sprawdzają się w ramach zabiegów regeneracji, rewitalizacji skóry oraz w celu opóźnienia procesu starzenia.

Każdy z tych preparatów ma nieco inne, ale mimo wszystko podobne działanie. PRP i I-PRF to materiały autologiczne, które pozyskuje się z krwi pacjenta. Są one bezpieczne, a ich stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Oba zabiegi cechuje też skuteczność (preparaty dobrze się wchłaniają). Osocze bogatopłytkowe od razu po wprowadzeniu pod skórę uwalnia czynniki wzrostu, więc dobrze sprawdza się do regeneracji skóry i jej szybkiego odmłodzenia. W przypadku fibryny proces ten nie przebiega tak szybko, a tym samym jego efekty są widoczne dłużej. Fibryna znajduje zastosowanie w przypadku głębokich zmarszczek i zapadniętej skóry, jest też polecana do regeneracji skóry pod oczami. Warto wiedzieć, że można wykonać zabieg z użyciem obydwu preparatów, co pozwala na kompleksową regenerację skóry.

kup zabieg on-line
Wskazania do zabiegu
 • Terapia Anti-Aging
 • Redukcja zmarszczek głębokich, fałd i bruzd
 • Redukcja kurzych łapek
 • Wypełnienie blizn po trądziku
 • Zwiększenie gęstości włosów
 • Poprawa kondycji włosów
 • Przyspieszenie wzrostu włosów
Przeciwwskazania do zabiegu
 • Ciąża i laktacja
 • Aktywna opryszczka
 • Stany zapalne skóry
 • Choroby krwi
 • Choroby nowotworowe
 • Leczenie antykoagulantami
 • Zażywanie aspiryny
 • Cukrzyca ( niewyregulowana)
 • Ostre stany chorób autoimmunologicznych
Najczęściej zadawane pytania

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać najlepsze efekty?

Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu w okresie około 2-3 tygodni po wykonanym zabiegu. W celu ich podtrzymania zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu?

Przez kilka godzin po przeprowadzeniu zabiegu fibryną w miejscach iniekcji mogą być widoczne malutkie podskórne uwypuklenia, które jednak zwykle w ciągu kilku godzin od zabiegu, ustępują. Może też wystąpić zaczerwienienie w miejscach poddanych regeneracji. Najczęściej zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 45 do 60 minut. Przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający.

Cennik

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF

kup zabieg on-line
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF - 1 okolica
900 zł
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF - 2 okolice
1100 zł
Zabieg Plasma Rich Complex – Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) + Osocze (PRP)
1500 zł