add arrow fb fav insta paragraph tw search btn phone
Modelowanie ust

Modelowanie ust

Powiększanie ust, korekta kształtu i ujędrnienie

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Usta znajdują się w bardzo ważnym z punktu widzenia estetyki rejonie twarzy. Ich wygląd ma kluczowe znaczenie dla urody człowieka. Niekiedy zbyt wąskie lub asymetryczne usta mocno odbiegają od kanonów urody. Ponadto utrzymanie ust w nienagannej kondycji nie jest proste – z wiekiem tracą one bowiem blask, jędrność i nienaganny kształt. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Stosunkowo wcześnie, bo po 30-35 roku życia, pojawiają się pierwsze oznaki utraty nawilżenia, kolorytu i objętości ust. Nie ma konieczności na tym etapie stosowania zabiegów zwiększających objętość ust i podkreślających ich kontur, ale brakuje im młodzieńczego blasku. Jest to dobry moment, by po raz pierwszy w życiu spróbować zabiegu delikatnie odświeżającego i odmładzającego czerwień ust.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, można:

 • powiększyć usta,
 • wywinąć usta,
 • wyrównać asymetrię,
 • unieść kąciki,
 • przywrócić lub stworzyć odpowiednią proporcję pomiędzy wargami,
 • odtworzyć granicę pomiędzy czerwienią wargową a skórą.

 

Jak wygląda zabieg powiększania, modelowania ust?

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad  mający na celu wyeliminowanie ewentualnych skutków ubocznych iniekcji. Następnie skóra wokół ust zostaje znieczulona przy pomocy kremu znieczulającego, a potem następuje  iniekcja żelu wypełniającego. Substancja wprowadzana jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni ust, gdzie zostaje delikatnie uformowana i wymodelowana.

kup zabieg on-line
Wskazania do zabiegu
 • Zwiększenie objętości ust
 • Chęć skorygowania asymetrii ust
 • Wyrównanie dysproporcji między górną i dolną wargą
 • Ujędrnienie ust
 • Poprawa kolorytu ust
 • Chęć zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust
 • Nawilżenie ust i zapobieganie ich pierzchnięciu
Przeciwwskazania do zabiegu
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Opryszczka
 • Choroby układu immunologicznego
 • Uczulenie bądź nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy
 • Tendencja do blizn przerostowych (keloidów)
Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w czerwień ust nawilżającego i odświeżającego preparatu kwasu hialuronowego. Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły, pozostawiając małe depozyty preparatu. Na końcu wykonywany jest masaż skóry w celu równomiernego ułożenia preparatu.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym. Dodatkowo miejsca wprowadzenia możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem znieczulający.

Komu jest zalecany zabieg odświeżenia czerwieni ust?

Zabieg zalecany jest każdej osobie, która zauważyła utratę blasku i nawilżenia czerwieni ust, a nie chce powiększenia ich objętości. Najczęściej po raz pierwszy odczuwamy taką potrzebę po 35-40 roku życia. Można ten zabieg zaplanować również wtedy, gdy po kilku miesiącach po zabiegu powiększenia ust potrzebujemy delikatnie odświeżyć efekt (jako tzw. zabieg podtrzymujący).

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Osoby przed 45 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu, podczas którego podano od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego. W starszym wieku, po 55 -60 roku życia, efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 3-4 tygodni po pierwszym zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Jak często należy zabieg powtarzać?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6 – 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, a nawet preparatów o lżejszej konsystencji, stworzonych do odświeżenia i nawilżenia ust. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi"

Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki. w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni, widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.

Cennik

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym.

kup zabieg on-line
FillMed
1000 zł
Teoxane
1100 zł
Juvederm
1200 zł
Maili Sinclair
1200 zł