add arrow fb fav insta paragraph tw search btn phone
Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa

wygładzenie skóry i redukcja zmarszczek

Zabieg niwelujący zmarszczki mimiczne z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem. Efekt wypoczętej i zrelaksowanej twarzy.

Toksyna botulinowa

Botoks jest lekiem produkowanym przez bakterie Clostridium botulinum. Istnieje wiele typów toksyny, jednak w medycynie estetycznej wykorzystuje się przede wszystkim typ A. W medycynie estetycznej botoks jest najchętniej i najczęściej wykonywanym zabiegiem. Co o tym decyduje? Przede wszystkim mała inwazyjność, brak dolegliwości bólowych, szybki i odwracalny efekt i duży profil bezpieczeństwa.

Botoks działa na złącza nerwowo-mięśniowe w miejscu podania. Toksyna wnika do zakończeń nerwowych, gdzie blokuje wydzielanie acetylocholiny – głównego neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśnia. W efekcie dochodzi do chemicznego, tymczasowego odnerwienia i mięsień się nie kurczy lub skurcz jest bardzo osłabiony. Rozluźnienie mięśnia jest głównym czynnikiem sprawczym widocznego wygładzenia skóry i redukcji zmarszczek. Dodatkowo skóra „odpoczywa”, jest zrelaksowana, dzięki czemu proces starzenia i pogłębiania zmarszczek zostaje spowolniony lub zatrzymany do czasu ustąpienia efektu.

Zastosowanie toksyny botulinowej w korekcji zmarszczek powoduje, że twarz wygląda na młodszą, łagodniejszą, wypoczętą.

kup zabieg on-line
Wskazania do zabiegu
 • Zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
 • Zmarszczki wokół oczu "kurze łapki"
 • Zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie
 • Zmarszczki pomiędzy brwiami "lwia zmarszczka"
 • Nadpotliwość dłoni lub stóp
 • Bruksizm
 • Od około 30 roku życia jako zabieg profilaktyczny, wcześniej, gdy są do tego wskazania: nawykowe marszczenie czoła, bruksizm czy uśmiech dziąsłowy
Przeciwwskazania do zabiegu
 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Miejscowe infekcje skóry
 • Ciąża lub karmienie piersią
 • Stosowanie niektórych leków (np. cyklosporyna, sukcynylocholina)
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 1 - 7 dniach, w zależności od użytego preparatu i indywidualnych predyspozycji, utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Jak wygląda zabieg?

Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Botoks jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne. Należy jednak unikać masażu w miejscach wkłucia ani nie pochylać głowy do przodu.

Co to jest okolica zabiegowa?

To są obszary zabiegowe w których dokonuje się iniekcji. Rozróżniamy nastepujące okolice zabiegowe: zmarszczki czoła poprzeczne - zmarszczki czoła pionowe (lwia zmarszczka) - zmarszczki okolicy oczu - zmarszczki królicze, zmarszczki brody (broda brukowana).

Cennik

Okolice zabiegowe do wyboru: - zmarszczki czoła poprzeczne - zmarszczki czoła pionowe (lwia zmarszczka) - zmarszczki okolicy oczu - zmarszczki królicze, zmarszczki brody (broda brukowana).

kup zabieg on-line
Alluzience toksyna botulinowa
1 okolica
800 zł
2 okolice
1200 zł
3 okolice
1800 zł
4 okolice
2100 zł
Azzalure toksyna botulinowa
1 okolica
600 zł
2 okolice
1000 zł
3 okolice
1300 zł
4 okolice
1700 zł
Toksyna Botulinowa – Botox – Leczniczo
NADPOTLIWOŚĆ – PACHY/DŁONIE
1800 zł
NADPOTLIWOŚĆ – CZOŁO
1000 zł
BRUKSIZM
1500 zł
UŚMIECH DZIĄSŁOWY
700 zł
Szyja – „szyja indycza”
850 zł - 1200 zł