Urządzenie nowej generacji do wstrzykiwania medycznego dwutlenku węgla (CO2) podskórnie i śródskórnie.
Cienie pod oczami, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, cellulit i co jeszcze… Każda z nas bez względu na wiek i szerokość geograficzną zmaga się z takimi problemami.
Czy jest jedna sprawdzona metoda by temu przeciwdziałać? Metoda, która pozwala działać zarówno na twarz, brzuch, pośladki czy nogi? Oczywiście! Z pomocą przychodzi nam naturalny składnik naszego metabolizmu – dwutlenek węgla i innowacyjna karboksyterapia.
Karboksyterapia jest zabiegiem wykonywanym w celach terapeutycznych przy użyciu dwutlenku węgla podawanego w stanie gazowym drogą podskórną. CO2 to bezbarwny i bezzapachowy gaz, który wzmaga naturalne procesy w organizmie, dzięki czemu ma tak duże zastosowanie w medycynie estetycznej. Zabieg polecany do leczenia cellulitu, miejscowej tkanki tłuszczowej, rozstępów skóry, biorewitalizacji twarzy i ciała oraz cieni pod oczami.
Reology 2 to urządzenie nowej generacji do karboksyterapii, czyli podawania medycznego dwutlenku węgla (CO2) podskórnie i śródskórnie. Terapię dwutlenkiem węgla szeroko wykorzystuje się również w aspekcie zdrowia. Jej lecznicze właściwości stosowane są w reumatologii, dermatologii, medycynie sportowej, ginekologii i chirurgii plastycznej i estetycznej.
Jedyne na rynku urządzenie ze specjalnym filtrem UV, który w 100% oczyszcza wprowadzany pod skórę gaz CO2 z bakterii beztlenowych, gwarantując sterylność zabiegu. Czujnik przepływu chroni tkanki przed uszkodzeniem, a gaz jest kierowany dokładnie we wskazany obszar zabiegowy.
Regulacja temperatury i kontrola szybkości przepływu gazu podnoszą komfort zabiegu zapewniając łagodne odczucia dla pacjenta.
W trakcie zabiegu może pojawić się uczucie dyskomfortu spowodowanego wprowadzaniem gazu, możliwe jest odczuwanie ucisku i rozpierania - jednak ustępuje ono po około 5 minutach. Po zabiegu obszar poddany karboksyterapii może być lekko obrzęknięty, podrażniony i zaczerwieniony. Powyższe objawy podrażnienia skóry goją się przeważnie kilka minut, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko małego zasinienia okolicy poddanej zabiegowi, np. u osób ze skórą naczyniową. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, który zanika kilka minut po zabiegu.
Tak, jak najbardziej metoda karboksyterapii jest absolutnie kompatybilna z innymi powszechnie dostępnymi terapiami. Spektakularne efekty osiągniemy w terapii łączonej z mezoterapią igłową, PRP, infuzją tlenową, IPL, RF czy wszelkimi technikami bazującymi na masażu limfatycznym.
Zabiegi trwają od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 5.
Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent po skończonym zabiegu może normalnie powrócić do swoich codziennych czynności. Do podstawowych zaleceń po zabiegu należy zaliczyć unikanie miejsc narażonych na infekcję tj. basen, sauna, solarium do 72 godzin, oraz niewskazane jest rozmasowywanie miejsc poddanych iniekcji. Efekt końcowy uzależniony jest od wielu czynników, ale najczęściej obejmuje to od 6 do 9 miesięcy. Po tym okresie można wykonać ponownie serię lub raz na 4-6 tygodni zabieg przypominający.