add arrow fb fav insta paragraph tw search btn phone
Mezoterapia – skóra głowy i włosy

Mezoterapia – skóra głowy i włosy

Mezoterapia - skóra głowy i włosy

Zmniejszenie efektu utraty włosów

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu  jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

 

Rodzaje mezoterapii – skóra głowy i włosy

 • RRS Krzem + koktajl biorewitalizujący – produkt bazuje na krzemie organicznym, a w jego skład wchodzą także polifenole i R-2 Viniferin, ε-Viniferin, R-Viniferin, Iso-ε-Viniferin, Resveratrol oraz antyoksydant resweratrol. Odbudowanie struktury włosów, wzmocnienie cebulek, ograniczenie wypadania włosów.

 • Dermaheal HL – to produkt do mezoterapii, który nie tylko zapobiega, ale również redukuje objawy wypadania włosów i łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy, nawilża ją i odżywia, a także zwiększa gęstość i grubość włosów. Zawarte w preparacie peptydy wykazują następujące działanie:
  • DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2) – wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa
  • ACETYL DECAPEPTIDE-3 – rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa
  • OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1) – stymuluje proliferację (namnażanie) i migrację komórek włosowych
  • COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI) – wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

 

 • HairCare – stymulacja mieszków włosowych, stymulacja wzrostu, zmniejszenie efektu utraty włosów, odżywienie i nawilżenie skóry głowy. Arginina, glutamina, glicyna i ornityna wzmacniają korzeń włosa powodując bujny wzrost, cysteina i cynk dwa główne składniki keratyny wzmacniają i chronią włókna kapilarne, sprawiają że włosy wyglądają niezwykle pięknie i zdrowo stają się błyszczące. Oprócz poprawy struktury włosa ważny jest jego wzrost, który gwarantują zawarte w HairCare witaminy z grupy B.
 • Dr Cyj  – to nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.  Terapię należy powtórzyć po roku.
kup zabieg on-line
Wskazania do zabiegu
 • Wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się.
 • Słabe krążenie.
 • Zmiany hormonalne.
 • Nadmierny stres.
 • Łysienie typu męskiego.
 • Łysienie plackowate.
 • Łysienie rozlane.
Przeciwwskazania do zabiegu
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Czas menstruacji.
 • Choroby nowotworowe.
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
 • Cukrzyca.
Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6 do 72 godzin. Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po mezoterapii skóry głowy pacjent powinien stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry głowy. Należy pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny, a także ograniczyć używki i stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg. Zabieg należy powtarzać, początkowo raz w tygodniu przez około 2 miesiące, później przypominająco 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

Cennik

Mezoterapia - skóra głowy i włosy.

kup zabieg on-line
Dermaheal HL 2,5 ml
250
Dermaheal HL 5 ml
450
HairCare 2,5 ml
250
HairCare 5 ml
450
Dr Cyj
650