add arrow fb fav insta paragraph tw search btn phone
Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe PRP

Młodość mam we krwi!

Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting

W procesie starzenia wszystkie warstwy skóry ulegają stopniowemu zwiotczeniu, scieńczeniu. Można zredukować te zjawiska, poprawiając metabolizm tkanek, stymulując naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze poszczególnych komórek naskórka i skóry właściwej. To jest właśnie rewitalizacja skóry, którą można przeprowadzać bardzo skutecznie za pomocą własnego osocza bogatopłytkowego, które jest jedynym źródłem naturalnych, silnie działających na tkanki czynników wzrostowych, wykorzystywanych przez nasz organizm między innymi do wszelkiego gojenia ran.

 

Innowacyjny program biostymulacji komórek

działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu, bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

 • pobudza procesy regeneracji tkanek
 • wspomaga proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywuje mezenchymalne komórki macierzyste
 • pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

 

Osocze bogatopłytkowe to płyn, w którym pierwotnie znajdują się wszystkie komórki krwi w naszych naczyniach krwionośnych. Osocze bogate w płytki krwi staje się dopiero, gdy po pobraniu krew zostanie odpowiednio odwirowana. Wówczas uzyskujemy kilkukrotną koncentrację płytek krwi, które są naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Czynniki wzrostowe potrzebne są do regeneracji uszkodzonych, zranionych i starzejących się tkanek.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi, aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost np. Dermaheal HL, HairCare.

 

KAŻDY ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:

ETAP I – POBRANIE KRWI
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

ETAP II – OTRZYMANIE KONCENTRATU BOGATOPŁYTKOWEGO.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

ETAP III – PODANIE KONCENTRATU BOGATOPŁYTKOWEGO.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, liniowo- wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry.

Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU:
Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.

kup zabieg on-line
Wskazania do zabiegu
 • Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu
 • Oznaki starzenia się skóry - zmarszczki, bruzdy
 • Łysienie
 • Przebarwienia
 • Przyspieszenie procesu gojenia po zabiegach
 • Alergie na inne składniki preparatów do mezoterapii
Przeciwwskazania do zabiegu
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Ciąża lub karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Aktywny wirus opryszczki
Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg?

Najpierw pobiera się krew od pacjenta do sterylnych probówek. Jest to zazwyczaj około 20-25 ml krwi. Taka objętość krwi nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta. Bezpośrednio po pobraniu krew jest odwirowywana, co pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek. Osocze bogatopłytkowe zostaje następnie wstrzykiwane za pomocą igły i strzykawki we wszystkie miejsca poddawane terapii. Wstrzyknięcia osocza są płytkie i głębsze, tak by objąć terapią wszystkie warstwy skóry. Nakłucia są gęste, by jak najsilniej oddziaływać na skórę. Można rewitalizować osoczem każdą powierzchnię naszego ciała, ale zazwyczaj zabiegi wykonywane są na twarzy, szyi, dekolcie i rękach.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Nie, ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem Emla.

Jakie rezultaty można uzyskać po zabiegu?

Po kilku tygodniach od zabiegu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Skóra wyraźnie wygładza się, rozjaśnia, i jest lepszej jakości. Sprawia wrażenie bardziej ożywionej i wypoczętej.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu?

Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. W zależności od stanu zaawansowania procesu starzenia może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów i łączenia terapii osoczem bogatopłytkowym z laseroterapią i pilingami chemicznymi.

Cennik

Cennik osocze bogatopłytkowe.

kup zabieg on-line
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - 1 okolica
600 zł
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - 2 okolice
850 zł
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - 3 okolice
1200 zł