Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać proces starzenia i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający.
W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze powoduje, że skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.
W ReNew Institute używane są preparaty najlepszych światowych marek: Teoxane, Filorga, Restylane, Neauvia.
Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry. Jego wyjątkowe właściwości zapewniają nawilżenie skóry, ochronę komórek (fibroblastów) oraz organizację włókien kolagenowych. Naturalnie obecny w tkankach (skóry, chrząstek i innych) jest wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki (chirurgii okulistycznej, leczeniu chorób zwyrodnieniowych), w szczególności w niechirurgicznych zabiegach medycyny estetycznej.
Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno, już na tydzień przed terminem zabiegu, zażywać aspiryny, leków, które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni, widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.
Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.
Wypełnienia kwasem hialuronowym to jedne z najczęściej stosowanych zabiegów w medycynie estetycznej. W ReNew Institute dbamy o Twoje bezpieczeństwo, dlatego takie procedury wykonuje tylko i wyłącznie certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.
Jest to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka równoległych pionowych bruzd na gładziźnie czoła między brwiami. Często nazywana jest też „marsowym czołem”. Nadaje twarzy surowe i gniewne oblicze. Pojawia się ona już w młodszym wieku pod wpływem silnie działającego mięśnia marszczącego brwi, który używamy, gdy chcemy wyrazić gniew. Albo gdy po prostu marszczymy brwi podczas czytania lub gdy próbujemy skupić myśli. Za każdym razem, gdy mięsień marszczący brwi kurczy się, ściągając brwi do środka, skóra między nimi marszczy się w taki sposób, że pojawiają się równoległe pionowe zmarszczki. W młodym wieku zwykle ich nie widać, gdy czoło jest rozluźnione, ale z wiekiem, gdy dołącza się proces starzenia skóry, jej wiotczenie i utrata tkanki podskórnej, zmarszczki te zaczynają trwale się zarysowywać. Z biegiem czasu bruzdy stają się coraz głębsze i widać je również w spoczynku, czyli gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony.
W procesie starzenia okolicy oczu ogromną rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica oczodołu i przyśrodkowa część policzków. Poza tym głębiej pod skórą zachodzą również procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu i policzka. W wyniku tych zmian następuje zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego. Razem te dwa linijne zagłębienia nadają twarzy bardzo smutny wyraz.
Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną. Wszystkie te warstwy stają się cieńsze i zwiotczałe. Dzieje się tak, ponieważ skóra z wiekiem wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym dolna okolica twarzy pod kącikami ust. Zwiotczenie nie dotyczy jedynie skóry, ale też mięśni mimicznych, co nasila efekt opadania skóry twarzy, zwłaszcza w jej części środkowej. Wszystkie te procesy doprowadzają do linijnego zagłębienia od kącików ust w dół do linii podbródka, wytwarzając bruzdę i fałd, jak u marionetki.
Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną. Wszystkie te warstwy stają się cieńsze i zwiotczałe. Dzieje się tak, ponieważ skóra z wiekiem wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica nad górną wargą i okolica policzków. Zwiotczenie nie dotyczy jedynie skóry, ale też mięśni mimicznych, co nasila efekt opadania skóry twarzy, zwłaszcza w jej części środkowej. Wszystkie te procesy doprowadzają do linijnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kątów ust, wytwarzając bruzdę i fałd nosowo-wargowy.
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Cena za 1ml preparatu.
kup zabieg on-line